Yardım / Sıkça Sorulan Sorular


Nasipse.com’a üye olmak oldukça basit ve kısa süreli bir işlemdir. Temel üyelik bilgilerinizi girerek hemen üye olabilirsiniz.

Nasipse.com’a üye olan herkes otomatik olarak standart üyemiz olmaktadır. Standart üyelerimiz diğer üyelerin profil bilgilerini görebilirler ve selamlama ve hazır mesaj yollayabilirler.

Mail adresiniz hiçbir şekilde site içinde yayınlanmayacaktır. Mail adresini istememizdeki amacımız, üyelerimize bazı yenilikleri bildirmek ve gelen mesajlardan haberdar olmalarını sağlamak için, sistemden otomatik bilgi mailleri atmaktır.

Profil açıklama kısımları sizin tarafınızdan doldurulduktan sonra site yönetiminin onayını alacaktır. Profil başlığı ve açıklaması kısımlarına adres, telefon, mail gibi kişisel bilgilerinizi yazmamalısınız. Yazarsanız onay verilmeyecektir. Bu kullanıcı mahremiyeti için önemli bir ilkedir.

Nasipse.com’a standart üyelik işlemini tamamlamış üyelerimiz, kendilerine uygun süre ve ödeme seçeneklerini değerlendirerek Özel üyemiz olabilirler. Özel üyelerimizin diğer üyelere sınırsız mesaj gönderme hakları vardır. Özel üyelerimiz ilgilendikleri üyelere görüşme talebi yollayabilirler ve karşı tarafın kabul etmesi durumunda site üzeriden görüşebilirler. özel üyelerimize diğer tüm üyeler de özel üye olmasalar dahi mesaj yollayabilirler, yani bir özel üye hem istediği üyeye mesaj atabilmekte ve ayrıca da tüm diğer üyelerden de mesaj alabilmektedir. Ayrıca özel üyelerimiz sitemizde yeni uygulamaya sokulacak tüm özelliklerden faydalanabileceklerdir.

Standart üye olan üyelerimizin sitemizin içerik ve işleyişi ile ilgili sistemini iyice öğrendikten sonra, ikna olurlarsa Özel üye olmalarını önermekteyiz. Aradığınız kriterlere uyan profillerden olumlu tanışma talepleri alıyorsanız Özel üyemiz olarak irtibata geçebilirsiniz. Özel üye olmak, sitemizin genel kurallarından muafiyet sağlamaz.

Üyelerimizin kendilerine ya da aradığı kişilere ait bilgi, talep gibi konuları yazabildikleri kısımlar olan Profil başlığı ve Profil mesajları kısımları, site editörlerinin onayından sonra yayınlanmaya başlayabilir. Bu alanlarda, üyelik sözleşmesini ihlal eden unsurlar bulunursa, onaylanmayacaktır. Neden onaylanmadığına dair genel açıklamalar üyeye bildirilecektir.

Fotoğraflarınızı ekleme yaptığınız ekrandaki uyarıları lütfen dikkatlice okuyunuz. Kendi fotoğrafınız dışındaki fotoğraflar kesinlikle onaylanmayacaktır. Bazı fotoğraflar görüntü kalitesinin düşüklüğü yüzünden onaylanmayabilir. Onaylanmama sebebi, üyelere bildirilecektir.

Havale ödemeleri seçeneğinde, öncelikle “Havale Bildirim Formu”nu eksiksiz olarak doldurunuz. Havalenize ait dekontu havale@nasipse.com adresine mail atınız. Havale işlemleri yapılan ödemenin teyit edilmesinden sonra kabul edilerek, Özel üyelik aktif edilecektir.

Eğer bir üyenin size selam, mesaj gibi yollarla ulaşmasını istemiyorsanız, üyeyi engelleyebilirsiniz. Üyenin profil sayfasından “engelle” butonunu kullanarak engelleme işlemini yapabilirsiniz. Engellediğiniz kişinin bu eylemden haberi olmayacaktır.

Eklediğiniz fotoğraflarlar ve profil yazılarınız site yönetiminin onayını aldıktan sonra sitede yayınlanmaya başlayacaktır. Çalışma saatleri içinde onay işlemi daha çabuk olacaktır.

Üyeliğinizi iptal etmek, sistemdeki tüm bilgilerinizin kalıcı olarak silinmesi demektir. Eğer üyeliğinizi iptal etmek isterseniz, sitedeki üyelik iptal kısmından kalıcı olarak iptal edebilirsiniz.

Profil oluşturma sayfalarında size kişisel bilgileriniz, eş adayı tercih bilgileriniz ve evlilik testi gibi çoktan seçmeli alanlı sorular sorulmaktadır. Bu bilgileri doldurmanızı özellikle tavsiye ediyoruz. Böylelikle profilinizi inceleyen eş adayları sizinle ilgili daha fazla bilgiye sahip olabileceklerdir. Ayrıca sitemizde “tavsiyelerimiz” olarak size göstereceğimiz üyelerin sizinle aynı özellik ve taleplere sahip üyeler olup olmadığını anlama için önemli bilgilerdir.
Filtreleme seçeneğini kullanarak, size sizin istediğiniz kriterler dışında ( medeni hali, yaş aralığı, eğitim durumu vs.) diğer üyelerin mesaj ya da selam yollamalarını engelleyebilirsiniz. Ancak unutmayın filtre seçenekleriniz çoğaldıkça size ulaşabilecek kişi sayısı azalacaktır.

Sayın üyemiz, gönderdiğiniz mesajlar hiçbir denetime tabii tutulmaz ve hemen karşı tarafın gelen kutusuna iletilir. Ancak birkaç istisnai durum vardır. Bunlar: mesaj gönderdiğiniz üye filtre ayarlarını aktif ederek sadece belirli bir yaş aralığı ve medeni haldeki üyelerden mesaj almak isteyebilir ve siz bu değerlerin dışında kalıyorsanız mesajlarınız iletilmez. Bu üyelerin kendi kişisel tercihleridir. Bu yüzden üyelere mesaj yollamadan önce  lütfen eş adayı kriterlerindeki yaş ve medeni hal bilgilerine uyduğunuzdan emin olunuz. Ayrıca bir üye tarafından engellendiyseniz yine mesajlarınız o kullanıcıya iletilmez. Mesajlar ile ilgili nasipse.com un hiçbir müdahalesi bulunmamaktadır. Filtreleme sistemi, mesaj alıcısı üyelerin kendi kararları ile yaptıkları ayarlar ile ilgilidir.

Mesajlarınızda üye ile irtibata geçebilmek için msn (mail) adreslerinizi verebilirsiniz. ancak öncelikle site içi görüşme sistemini kullanarak, karşınızdaki insanla temel konularda anlaşıp anlaşamadığınız öğrenmenizi, karşınızdaki insan hakkında fikir sahibi olmanızı tavsiye ediyoruz. daha sonraki görüşme aşamalarında üyelerimizin msn veya benzer platformlarda  görüşmeleri daha makul olacaktır.  Karşılarındaki insanı iyice tanımadan daha ilk tanışma mesajlarında telefon, açık adres v.b bilgilerin verilmesi sakıncalı olabilir. Bu yüzden mesajlarınızda karşınızdaki üyeden tanışma yönünde olumlu cevap alıyorsanız, görüşme talebi yollayarak veya kabul ederek site üzerinden görüşmeye başlamanız daha makul olacaktır.

İletişim formu, site yönetimi ile irtibata geçmek için kullanılan bir alandır. Buraya yazdığınız yazılar, mail olarak site yönetimine iletilir ve verilen cevaplar da sizin mail adresinize yollanır. Bu yüzden öncelikle mail adresinizi kontrol etmelisiniz. Eğer yazdığınız konulara cevap gelmiyorsa, muhtemelen siteye kayıt anında vermiş olduğunuz mail adresiniz geçersizdir.

Şikâyetler iki ayrı bölümde yapılmaktadır. İlk şikayet biçimi, üyelerin profil sayfalarında bulunan şikayet butonlarından yapılan şikayetler olup, bu şikayetler içerik olarak o üyenin profil bilgilerindeki tutarsızlıklar, fotoğrafı ile ilgili sorunlar v.b benzeri konularda olabiliyor. Şikâyet site yönetimi tarafından incelenir, haklı bulunur ise karşı tarafa konu ile ilgili uyarı mesajı yollayarak durumun düzeltilmesi ya da açıklama istenir.

İkinci şikâyet biçimi ise, gelen mesajlar üzerindeki şikâyet butonu ile yapılan şikâyetlerdir. Bu durumda, şikâyet edilen mesaj site yönetimine otomatik olarak gelecektir. Mesaj içeriklerinde Nasipse.com üyelik sözleşmesi, site kurallarına aykırı konular açık ve net olarak görülür ise, şikâyet edilen üyenin üyeliği iptal edilmektedir.

Şikâyetlerinizin dikkate alınabilmesi için, şikâyetlerinizi somut hale getirmeli, açık ve net ifadelerle yazmalısınız.

Sitemizin amacı, evlenme niyetinde olan insanların tanışmalarına vesile olmaktır. Sitemize üye olarak, standart üyelik hakkını elde etmiş oluyorsunuz.  Bu sayede standart üyeler diğer üyelerin profil bilgilerini gezebilirler. Beğenilerini kazanan, kriterlerine uyan üyelere selamlama yollayarak, dikkatlerini çekmeye çalışabilirler. Ayrıca standart üyeler, tanışma taleplerini ya da olumsuz yanıtlarını hazır mesajlar sayesinde karşı tarafa iletebilirler. Bu aşamalardan sonra, sitenin işleyişi ile ilgili bilgi sahibi olan, beğendiği üyelerden olumlu tanışma talepleri alan üyelerimiz, karşı tarafla özel olarak iletişim kurabilmek için, özel üye olmalıdırlar.

Kredi kartı ile ödemeleriniz, sanal pos aracılığı ile ilgili banka sistemi üzerinden yapılmaktadır. Ödeme yapma ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız, öncelikle ilgili alanları doğru olarak doldurduğunuza emin olunuz. Bunun dışında sorun devam ediyor ise, size kartı veren bankanızı aramanızı öneriyoruz. Kredi kartı ödemelerinde nasipse.com müdahil olmamaktadır. Yapılan işlem, üye ile banka arasındadır.

Mobil ödeme ekranlarında yapılan açıklama ve talimatları lütfen dikkatle okuyunuz. Bütün bu işlemleri eksiksiz yaptığınız, gelen mesaja onay vererek gönderdiğiniz ve kontörleriniz düştüğü halde özel üyeliğiniz başlamadıysa, iletişim kısmından ödeme yaptığınız numara ve seçtiğiniz paket ile ilgili bilgileri bize gönderiniz. Gerekli sorgulama ve kontroller yapılarak size en kısa sürede bilgi verilecektir.

 

Önemli not: Mobil ödeme ekranlarında da açıkça belirttiğimiz üzere, çok nadir de olsa ödemede yaşanan sorunların tespiti için aracı kurumdan bilgi alma zorunluluğu vardır ancak aracı kurum sadece normal çalışma gün ve saatlerinde bize bilgi verebilmektedir.  Bu yüzden resmi tatil günleri ve çalışma saatleri dışında oluşabilecek sorunların çözümü, sonraki resmi çalışma gün ve saatlerinde yapılabilmektedir. Üyelerimizin özel üyelikleri aracı kurumdan onay alındığı andan itibaren başlatılacak bu nedenle üyelerimiz herhangi bir gün kaybı yaşamayacaklardır.

Nasipse.com a üye olarak standart üye haklarını elde edersiniz. standart üyeler tüm profilleri gezebilirler, selamlama yollayabilirler ve ayrıca hazır mesaj yollama hakları vardır. üyelerimiz bu sayede, beğenilerini kazanan üyelere bunu bildirmiş olmaktalar. eğer karşı taraftan olumlu yanıt alıyorlar ise, diledikleri mesajı yazarak karşı tarafa iletmek için, özel üye olmaları gerekmektedir. Özel üyelerimiz, sınırsız mesaj atma hakkına sahiptirler. biz üyelerimizin ilk tanışma aşamalarında, site içi görüşme sistemini kullanarak görüşmelerini tavsiye ediyoruz. telefon, açık adres v.b bilgiler daha sonraki aşamalarda verilirse daha uygun olacaktır.

Bir üyeye mesaj, selamlama gibi gönderimler yaptıktan sonra mesaj merkezinde mesajları ve selamlama gönderilenlerde kayıtları görünmüyor ve bu üyeyi aramalarda da bulamıyorsanız, ya bu üye kendi isteği ile üyeliğini iptal etmiştir ya da site kurallarına uymadığı için site yönetimi tarafından üyeliği sonlandırılmıştır. Her iki durumda da bu üyeye ait tüm bilgiler otomatik olarak sistemden silinir.

Mesaj yolladığınız üye kendi isteği ile ya da site yönetimi tarafından üyeliği iptal edilirse, o üyeye ait tüm mesaj, selamlama v.b bilgiler en geç bir saat içinde sistemden silinir. Sizin de silinen mesaj ya da selamlamalarınız bu üyelere ait olanlardır. Bunun dışında var olan bir üyeye yolladığınız ya da aldığınız mesaj ya da selamlama siz silmedikçe silinmez. Çok eski tarihli bilgiler üyelik sözleşmesinde de belirtildiği üzere site yönetimi tarafından silinebilir.

 

Değerli üyemiz,

Nasipse.com’da  Site İçi Görüşme Sistemi”  test yayını olarak devreye alınmıştır. Şimdiye kadar sitemizde Özel Üyelerimiz mesaj gönderme hakkına sahip oluyorlar, tanışmak istedikleri ya da onlarla tanışmak isteyen üyelere msn veya benzer adreslerini yollamak suretiyle, görüşmelerine başka platformlarda devam ediyorlardı. Yeni devreye alınan “Site İçi Görüşme Sistemi” sayesinde özel üyelerimiz, tanışmak istedikleri üyelere görüşme talebi yollayacaklar, bu talebin üye tarafından kabul edilmesi durumunda, sitemiz üzerinden karşılıklı olarak yazışma olanağını bulabileceklerdir. Bu sistemde görüşme taleplerini sadece Özel Üyelerimiz yollayabileceklerdir. Ancak görüşme yapılabilmesi  için karşı tarafın Özel üye olmasına gerek bulunmamaktadır.

 


Yeni devreye aldığımız bu “Site İçi Görüşme Sistemi” bir chat programı değildir. Bu sistemde sadece bir üye ile görüşme imkânı vardır. Görüşmeler sırasında, site üzerinde başka bir eylem yapılması mümkün değildir. Bir üye, birden fazla üyeye görüşme talebinde bulunamayacaktır. Talebine cevap verilmemesi ya da ret edilmesi durumunda, talebi iptal ederek, başka bir üyeye görüşme talebinde bulunulabilir. Bu yeni sistem ile amacımız, üyelerimizin birbirlerini ilk tanıma aşamalarının sitemiz üzerinden gerçekleşmesini sağlamaktır. Yapılan görüşmelerde site kurallarına uymayan davranışlarda bulunan üyelerin şikâyet edilmeleri durumunda, görüşme içerikleri kaydedilecektir. Böylelikle sitemizde farklı amaçlar ile bulunan kişilerin tespiti daha kolay hale gelecektir. Bu görüşme sonucu daha yakından tanımak istediğiniz üyeler ile dilediğiniz ortamda görüşmeye devam edebilirsiniz.

 

Site İçi Görüşme Sistemi”  nasıl çalışır?

Öncelikle bu sistem sadece sitede on-line olan üyeler arasında çalışmaktadır. Sitede olan üyelerin profilleri üzerindeki butonlar vasıtası ile görüşme talebinizi yollayabilirsiniz. Bundan sonra bekleyen talebiniz ve gelecek cevaplar için “Anlık Bilgilendirme” kısmından size güncel bilgi verilecektir. Görüşme talebi yollanan üyelerimize de aynı şekilde “Anlık Bilgilendirme” kısmından bilgi verilecektir. Bir üyeye 10 adetten fazla görüşme talebi de yollanamayacaktır. Üye bu taleplerin içinden kendisine en uygun olanı seçip görüşmeye başladığında, diğer talepte bulunan üyelere de bu üye ile görüşemeyecekleri bildirilecektir.

Sistem yeni devreye alınmış bir test yayınıdır. Oluşabilecek teknik aksaklıklar için anlayışlı olmanızı rica ediyoruz. Kısa bir süre içinde en mükemmel hale getirilecek, siz değerli üyelerimizin rahatça kullanmaları sağlanacaktır. Yaşayabileceğiniz değişik problemleri “İletişim” kısmından bize bildirebilirsiniz.

Önemli Uyarı!

Tüm üyelerimizden ricamız, bu sistemi iyi niyetle kullanmalarıdır.  Yukarıda da belirttiğimiz üzere, görüşme içerikleri şikâyet durumlarında kaydedilerek, site yönetimine iletilecektir. Görüşmelerinizde, genel ahlak kurallarına, mevcut kanunlara uygun içerik kullanmalısınız. Nezaket kurallarına uymalısınız. Hakaret, küfür, kaba veya cinsel içerikli görüşme yaptıkları tespit edilen kişilerin üyelikleri iptal edilecektir. Müştekilerin yasal talepleri doğrultusunda, tüm bilgiler Adli makamlara teslim edilecektir. Nasipse.com da üyelerin bulunma amaçlarının, evlilik niyeti ile tanışmak olduğu unutulmamalıdır. Bu niyetin dışında amaçları olduğu tespit edilen kişiler sitemizden atılmaktadır. Bütün üyelerimizin ilk görüşme aşamalarını sitemiz üzerinden yapmalarını önemle tavsiye ediyoruz. Birbirlerini tanıyıp, temel konularda anlaşan üyelerimiz, başka ortamlarda görüşmelerine devam edebileceklerdir. Nasipse.com olarak bizim müdahale yetkimizin sadece sitemizdeki içerik olduğunu  tüm üyelerimize hatırlatırız. Ayrıca tüm üyeler, yazdıkları içeriğin sorumlusudurlar. Görüşmelerdeki içeriklerden Nasipse.com sorumlu tutulamaz. 

 

Sitemize 21-07-2010 tarihinden itibaren üye olan kişilerin profillerini kullanabilmeleri için mail aktivasyonu yapmaları gerekmektedir. Siteye kayıt esnasında verilen mail adresine bir aktivasyon linki ve aktivasyon kodu yollanmakta, profil sahibi maili üzerinden bu işlemleri yapmak sureti ile profilini aktif hale getirebilmektedir. Mail aktivasyon işlemini 7 gün içinde yapmayan kişilerin üyelikleri otomatik olarak silinmektedir. Aktif edilmemiş profillerde bu bilgi uyarı olarak profili ziyaret eden üyeye bildirilmektedir. Böyle bir profile selam ya da mesaj yollayabilirsiniz, ancak profil sahibi aktivasyon işlemini yapmadan bu eylemlerden haberdar olamayacaktır. Tüm üyelerimizin bilgilerine sunarız....
Sayın üyemiz, Nasipse.com da yeni bir uygulama devreye alınmıştır. Bundan sonra, özel üyelerin profil sayfalarında ve arama sonuçlarında özel üye oldukları yazılacaktır. Özel üyelere diğer tüm üyeler mesaj yollama hakkına sahip olacaklar ayrıca özel üyelerden mesaj alan standart üyeler bu mesajlara cevap yazabileceklerdir. Bu sayede özel üyelerimiz daha fazla iletişim şansı bulabilecektir.

Detaylı Arama sayfasında kriterlerinize uygun olarak seçenekleri düzenledikten sonra listelenme ekranında bu arama seçeneklerini kaydedebileceğiniz bir kısım çıkmaktadır. 5 farklı kombinasyondaki arama seçeneklerini kaydedebilirsiniz. Kaydettiğiniz bu arama şablonlarına farklı isimler vermeniz, daha sonra kullanmanızı kolaylaştıracaktır. Bu arama şablonları üye ana sayfasındaki menülerde görünecektir. Bu sayede belirli kriterlerde uygun eş aday aramak isteyen üyelerimiz, her seferinde aynı seçenekleri işaretlemek zorunda kalmayacaklar ve kolayca detaylı arama sonuçlarına ulaşabileceklerdir. Dilerseniz mevcut arama seçeneklerinin bazılarını ya da tümünü silebilir, yerine yeni değerler ekleyerek yeniden şablon oluşturabilirsiniz.  

Üyelik dondurma özelliği de sitemizde devreye alınmıştır. Üyelik dondurma işlemi site üzerindeki profilinizi kullanıma kapatmanız demektir. Herhangi bir sebep ile profilinizi bir süre kullanmayacaksanız bu özelliği kullanabilirsiniz. Üyelik dondurma işleminin ardından site üzerindeki profiliniz artık diğer üyeler tarafından görüntülenemeyecektir. Üyelik dondurma işlemini dilediğiniz zaman iptal ederek yeniden normal olarak profilinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Üyelik dondurma süresinde özel üyelik süreniz işlemeye devam edecektir. Üyelik dondurma işleminin özel üyelik süresine hiçbir etkisi bulunmamaktadır. Bu işlem sonucunda özel üyeliğiniz ile ilgili bir hak talebinde bulunamazsınız. Üyelik dondurma ekranına şifrenizi girmenizin hemen ardından profiliniz kullanıma kapatılmış olur. Daha sonra yeniden üyeliğinizi açabilmek için siteye girerek ilgili ekranda üyeliğinizin tekrar açılması için onay vermeniz yeterlidir. Konu ile ilgili sorun yaşarsanız iletişim formundan yazarak bize bildiriniz. 

Üyelerimiz arasında oldukça fazla tartışma yaratan bir konu hakkında size bilgi vermek istiyoruz. Sitemize bir kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabilmektesiniz. Tüm bu tür sitelerde olduğu gibi ( örn: Hotmail, yahoo v.b) siteden güvenli bir biçimde çıkabilmeniz için tüm sayfaların sağ üst kısımlarında bulunan “ÇIKIŞ” butonlarını kullanmanız gerekmektedir.Bunu yapmadan sadece sayfayı, sekmeyi hatta kullandığınız cihazı ( laptop, desktop pc, mobil cihazlar v.b ) kapatıyor olmanız siteden çıkış yapmanızı sağlamaz. Çıkış butonu ile siteden ayrılan bir kişi sitede hemen aynı anda offline duruma geçer. Diğer türden doğru olamayan yöntemleri kullanan üyeler ise max. 15 dakika daha site online görünebilirler. Sistem her saatin 15 dakikalık periyotlarında genel bir kontrol yapar ve gerçek online üye listelerini günceller. Bunun dışında Nasipse.com yönetimi hiçbir üyesini bilinçli olarak online göstermek gibi bir amacı olamaz. Bazı üyelerin “siteden çıktım ama hala online görünüyorum” şeklindeki şikayetlerine yukarıda bahsettiğimiz durumlar sebep olmaktadır.

Sonuç olarak, siteden çıkış için mutlaka belirttiğimiz yöntemi kullanınız. Bunu yaparsanız hemen offline duruma geçersiniz.

 

   Nasipse Sms sistemi, kayıt olan üyelere site üzerinden yolladığınız yaklaşık 140 karakter ( mesajın başında rumuzunuz yer alacağı için rumuz uzunluğu kadar karakter eksik olacaktır ) mesaj içeriğinin üyenin cep telefonuna doğrudan iletilmesidir. Mesajlar ayrıca üyeye sitede de görüntülenmektedir. Yollanan her mesaj toplu sms sistemi üzerinden karşı tarafa Nasipse başlığı altında iletilir.

Sisteme tüm operatörlerin aboneleri kayıt olabilir. Kayıt işlemi iki türlüdür. Yeni üyeler aktivasyon kodunu cep telefonlarına isterlerse, hem üyeliklerini aktif ederler hem de SMS sistemine otomatik kayıt olurlar. Daha sonra kayıt olmak için de site üzerinde ilgili linklere tıklayarak kayıt ekranına gitmeli ve talimatları uygulamalısınız. Sisteme kayıt olmak ücretli değildir.

Sisteme kayıt olan diğer üyeleri görebilmek için önce mutlaka siz kayıt olmalısınız. Kayıt olduktan sonra arama sonuçları sayfaları ve üyelerin profillerinde bulunan SMS butonları yeşil renkte olan üyeler sisteme kayıtlı olan üyelerdir.

Sisteme kayıt olduktan sonra kayıtlı diğer üyelere sms yollayabilmek için SMS bakiye satın almanız gerekir. kayıtlı üyelerin SMS simgesine tıkladığınızda ya da üye ana sayfadaki menüde sms bakiyesi al linkine tıkladığınızda gideceğiniz ekranlardan ödeme yaparak belirli sayıda SMS satın alabilirsiniz. Satın alma işleminden sonra sms gönderme işlemine hemen başlayabilirsiniz.

Satın aldığınız SMS ler için herhangi bir zaman kısıtlaması bulunmuyor. Üyeliğiniz devam ettiği sürece dilediğiniz zaman sms atabilirsiniz. üyeliğinizi iptal ederseniz, özel üyelik hakkınız gibi sms bakiyeniz de silinecektir. Bakiyelerin başka bir üyeye veya açılacak yeni bir profile devri mümkün değildir.

Yolladığınız SMS karşı tarafın cep telefonuna Nasipse başlığı ile iletilecek ve mesaj sizin rumuzunuz: olarak başlayacaktır. gelen mesaja muhatabınızın cep telefonu üzerinden cevap verme şansı bulunmamaktadır. Bu yüzden mesajda kısaca kendinizden bahsederek üyeye size ulaşabileceği bir iletişim bilgisi vermeniz ( mail adresi veya cep telefonu gibi ) daha uygun olacaktır. Yollanan her mesaj üyeye site üzerinden de iletilir ancak hızlı dönüş için yollanan mesajın içeriği oldukça önemlidir. 

Yollanan mesajlarda genel ahlak, site kuralları ve mevcut kanunlara uygun olmayan bir durum tespit edilirse hem yollayan kişinin üyeliği iptal edilmektedir hem de gerekli adli süreç için ilgili birimlere mesaj yollayan kişinin IP adres, telefon numarası veya ödeme bilgileri bildirilmektedir. Yollanan mesajlarda bu hususların göz önünde bulundurulması önemlidir.

Sisteme kayıt olan bir kullanıcı dilediği zaman kaydını silebilir ve isterse daha sonra yine kayıt olabilir. Nasipse SMS kaydını silen bir üyenin SMS bakiyesi var ise hesabında durmaya devam edecektir, yeniden kayıt olması halinde kullanamaya devam edebilir. Üyenin kaydını silmesi durumunda kalan bakiyesini başka bir hesaba devretmesi veya ücret iadesi mümkün değildir. 

 Sistemden kaydınızı silmek için üst menüde ayarlar yazan bölüme tıklayınız, tıkladığınız anda hemen alt bölümde açılan sekmelerde SMS yazısını göreceksiniz. Buraya tıklayarak ulaşacağınız ekrandan üyelik kaydınızı basit bir işlemle silebilmektesiniz.

Nasipse SMS sistemine kayıtlı olan kullanıcılara yollanan mesajlar gece 23:00 dan sabah 08:00 a kadar hemen üyeye iletilmez. Bu zaman aralığında yollanan mesajlar sistemde bekletilir ve sabah 08:00 den sonra iletilmeye başlanır. Bu saatler dışında yollanan her mesaj birkaç saniye içinde karşı tarafın cep telefonuna yollanmaktadır.