SSS - Kullanım Kılavuzu / Sıkça Sorulan Sorular


Üye Kayıt Formlarını Doldurma

Çeşitli harf ve rakam kombinasyonları ile oluşturacağınız kullanıcı adınızı hem siteye giriş yaparken kullanacaksınız hem de sitede diğer üyeler sizi bu isim ile tanıyacaklar. Rumuzlarda ad ve soyadı, telefon numarası, argo, hakaret v.b içerik kullanılması yasaktır. Bu tür rumuzla açılan profiller site yönetimi tarafından iptal edilmektedir. Seçeceğiniz rumuzun üyeler ile iletişimde önemli bir faktör olacağını dikkate alınız.
Kullanacağınız şifre en az dört haneli olmalıdır. Rumuz ile aynı veya “123456” gibi ardışık sayılardan oluşan tahmin edilebilir şifreler kullanmayınız. Doğum yılınızı şifreniz yapmayınız. Şifrenizi bir başkası çözer ve profilinizi kullanırsa, üyeliğiniz iptal edilir. Şifrenizin güvenliğinden siz sorumlusunuz. Kullanacağınız şifre kayıt işlemi sonrasında mail adresinize de yollanmaktadır.
Doğum tarihiniz sistem tarafından yaşınız ve burcunuzu hesaplamak için kullanılmaktadır. Doğum tarihinizi kayıttan sonra değiştiremezsiniz. Yanlış bilgi beyan edenlerin üyelikleri iptal edilir. Evlilik gibi insan hayatındaki dönüm noktalarından birine başlangıçta muhatapların yanlış bilgi vermeleri hoş karşılanacak bir durum değildir. Gerçeklerin er ya da geç mutlaka ortaya çıkacağını unutmayınız. Doğruluk ve dürüstlük beklentisinde olan her insanın en temel görevi, kendisinde bu hasletlerin eksiksiz olmasını sağlamaktır.
Evlenme niyetinde olan her bireyin kendine göre bazı beklenti ve değer yargıları bulunmaktadır. İnsanlar bir kişi ile iletişime geçmeden önce, genel bir fikir edinmeyi istemekteler. Kayıt esnasında sorulan sorular, sizin hakkınızda diğer üyelere genel anlamda önemli ipuçları verecektir. Tüm bu formların samimi bir biçimde eksiksiz ve doğru olarak doldurulması, insanların kendileri ve aradıkları kişiler hakkında mesajlar yazmaları hem ciddiyetlerinin bir göstergesidir hem de kendilerine uygun kişiyi bulmaları bu sayede daha kolay olmaktadır.
Profillerinde fotoğraf olan üyeler her tür arama sonucunda öncelikli olarak listelenirler. Fotoğrafı olan üyelerin profilleri fotoğrafsız üyelere göre 5-6 kat daha fazla ziyaret edilmektedir. Sitede iletişim şanınızı yükseltmek, mesajlarınızın daha fazla okunmasını sağlamak için mutlaka fotoğraf ekleyiniz. Fotoğraflarınızın üstüne otomatik olarak logomuz konulur. Bu sayede fotoğrafların başka yerlerde kullanılması engellenmektedir. Bazı sitelerde kullanılan “Mouse sağ tuşu” kullanımı engellenmesi fotoğrafların kayıt edilmesini önlemede hiçbir etkisi bulunmamaktadır. Monitörde gördüğünüz bir fotoğraf, yazı v.b objenin kayıt edilmesini önleyecek bir teknoloji bulunmamaktadır.

Site kullanımı hakkında açıklamalar ve iletişim şansınızı yükseltecek ipuçları

Sitemize kayıt işlemini tamamlayarak site yönetimi tarafından onaylanmış her profil Standart Üye olmaktadır. Standart Üyeler ile Özel Üyelerin şöyle farklılıklar bulunur: Standart üye kendisi gibi standart üye olan üyelere hazır mesaj yollayabilir ve o standart üyeler de karşılık olarak kendisine sadece hazır mesaj yollayabilir. Ancak Özel Üye diğer tüm üyelere ( standart ya da özel üye ) dilediği mesajı yazabildiği gibi karşı taraf da özel üye olmasa bile kendisine cevap yazabilir. Bir özel üye hiç mesaj göndermediği bir standart üyeden mesaj alabilir. Standart üyeler sadece özel üyelere mesaj yollayabilirler. Ayrıca özel üyeler site içi görüşme sistemini kullanarak karşısındaki üye ile görüşebilmek için “görüşme talebi” yollayabilmektedir. Özel üye olmak iletişim şansınızı en üst düzeyde arttıracak bir faktördür. Benzerleri arasında en fazla iletişim kanalı Nasipse.com da bulunmaktadır. Üyelik sözleşmesinde de belirtildiği üzere, özel üye olmak site kurallarından muafiyet sağlamaz. Kurallara uymayan bir üyeye özel üye olması sebebi ile ayrıcalık yapılmaz. Kurallar tüm üyeler için geçerlidir.
Sitemize standart üye olan erkek üyelere günde 3, kadın üyelere ise limitsiz olarak “Hazır Mesaj” yollama hakkı verilir. Bu mesajlar karşınızdaki kişi ile iletişim şansınız olup olmadığınızı anlamanıza yardımcı olabilecek şekilde hazırlanmıştır. Bu sayede kendilerine uygun kişiyi bulduğuna ikna olan standart üyeler özel üye olmak isteyebileceklerdir.
Üyelik sözleşmemizde de açıkça belirttiğimiz üzere; sitemize kayıt olan tüm üyelerimize öncelikle sitemizin işleyişini iyice öğrenmesini, üye profillerini dikkatle incelemesini, hazır mesaj ve diğer iletişim yollarını kullanarak beğendikleri kişiler ile irtibat kurmaya çalışmalarını ve olumlu bulurlar ise özel üye olmalarını tavsiye etmekteyiz. Acele ile karar vererek özel üye olup, sonradan bundan dolayı pişman olmak bir anlam ifade etmez. Sitede iki üyenin birbirleri ile iletişim kurabilmeleri için en az birinin özel üye olması gereklidir. Siz kendinize uygun kişiler olduğunu düşünüyorsanız, bu kişilerin eş adayı kriterlerine uyuyorsanız ve hazır mesaj veya selam gibi eylemler ile karşınızdaki üyeden olumlu sinyaller alıyorsanız, özel üye olmanız faydanıza olacaktır. Özel üye olmanız durumunda, sadece sizin beğenip iletişim kurmak istediğiniz kişiler değil, sizin belki farkında bile olmadığınız ancak sizi beğenen kişiler de size ulaşma şansı elde edebilecektir. Evlilik olayının en temelde nasip işi olduğunu sizlere hatırlatmak isteriz.