Üyelik Sözleşmesi


Aşağıda maddeler halinde yazılmış konular, Nasipse.com ile Nasipse.com üyesi arasındaki “üyelik sözleşmesi” metnidir. Nasipse.com’ a üyelik işleminizi tamamlamadan önce mutlaka sözleşmeyi dikkatlice okuyunuz. Yeni üyelik sırasında kayıt işlemini tamamlamanız için, sözleşmeyi kabul ettiğinizi onaylayan bir kutucuğu işaretlemeniz gerekmektedir. Bu onayı vermekle bu sözleşmenin tüm maddelerini kabul etmiş olmaktasınız.

TEMEL İLKELER- KULLANIM KOŞULLARI:

 1. Nasipse.com sadece 18 yaşını doldurmuş, evli olmayan kişiler içindir. Üyelik formunu doldurarak üyeliğini tamamlayan herkes bu şartlara uygun olduğunu taahhüt etmiş olur. Aksi anlaşılan üyelerin üyelikleri, haber vermeksizin iptal edilecektir.
 2. Nasipse.com üyeliği bireysel üyelik olup, üçüncü şahıslara ya da tüzel kişilere devredilemez, emanet verilemez. Bu durumun tespiti halinde üyeliğiniz iptal edilir. Bu tip hareketlerin doğuracağı sonuçlardan Nasipse.com sorumlu tutulamaz.
 3. Nasipse.com üyelerinin beyanlarının doğruluğunu esas alır. Yanlış bilgi ve aldatıcı içerik yazan üyelerin bu durumlarının tespiti halinde üyelikleri sonlandırılır.
 4. Nasipse.com’a üye olan kullanıcılar kendi rumuz ve şifrelerini belirlerler. Her üye kendi rumuz ve şifresinin güvenliğinden sorumludur. Yaşanabilecek olumsuz durumlardan Nasipse.com sorumlu tutulamaz. Şifresini unutan kullanıcıların sisteme kayıt sırasında beyan ettikleri mail adreslerine Nasipse.com şifrelerini yollayarak sisteme girişlerini kolaylaştırabilir.
 5. Nasipse.com da üyelerimizin çoktan seçmeli sorulara cevaplar vererek oluşturdukları profil sayfaları diğer tüm üyelerimizin ziyaretlerine açıktır. Üyelerimiz ziyaret kısıtlaması talep edemezler.
 6. Nasipse.com da üyelerimizin kendileri veya aradıkları kişi ile ilgili şahsi görüş ve düşüncelerini yazabildikleri “ profil başlığı” ve “ profil mesajı” alanlarına, hiçbir şekilde kişisel iletişim bilgilerini ( mail, adı soyadı, telefon, açık adres v.b) yazamazlar. Bu kısımlar site yönetiminin onayından sonra yayınlanmakta ve kontrol edilmektedir, ancak site yönetimimin gözünden kaçabilecek durumlarda yayınlanacak bilgilerden Nasipse.com sorumlu tutulamaz. Bu tip bilgiler üyelerin kendi sorumluluğundadır.
 7. Nasipse.com üyeleri isterlerse profillerine kendi fotoğraflarını ekleyebilirler. Eklenen fotoğrafların yayınlanma onayı Nasipse.com yönetimi tarafından verilir. Üye fotoğrafları site ana sayfasında ya da diğer interaktif alanlarda yayınlanabilir. Fotoğrafların yayınlanması ya da yayınlanmaması Nasipse.com tasarrufu altındadır. Bundan dolayı doğabilecek sorunlardan dolayı sorumlu tutulamaz.
 8. Nasipse.com üyelerinin mesaj merkezi, selamlama bilgileri, profil gezme bilgileri gibi alanlardaki bilgileri limit ve süre aşımları durumunda belirli bir tarihten itibaren silinebilir. Siteyi bir aydan fazla süre ziyaret etmeyen kullanıcıların tüm mesajları silinebilir.
 9. Nasipse.com üyeleri, mesajlarının içeriğinden sorumludur. Mesajlarında genel ahlak kuralları, mevcut kanun ve yönetmeliklere aykırı ya da tehdit, küfür, hakaret, rahatsız edici, ayrımcı, kaba v.b içerik kullanamaz. Aksi durumlarda üyelikleri haber vermeksizin iptal edilir.
 10. Nasipse.com üyeleri bir başkasının gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen, telif hakları, ticari marka hakları veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ya da bu tarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlanan hiçbir bilgi, yazılım ya da başka bir malzemeyi sahibinden ya da haklarını elinde tutan kişiden izin almaksızın, postalayamaz ya da iletemez.
 11. Nasipse.com sadece bireylerin kişisel kullanımına açıktır ve hiçbir şekilde ticari amaçlarla kullanılamaz. Herhangi bir iş çevresi, şirket veya organizasyon herhangi bir amaçla bu siteye üye olamaz.
 12. Nasipse.com, doğrudan sistemde bulunan kullanıcılara ya da onların e-posta adreslerine, ticari ya da reklâm amaçlı istek dışı mesaj gönderilmesi, üyelerin bu amaçla başka bir web sitesine yönlendirilmesi ve sitedeki interaktif alanların bu şekilde illegal ve yetki dışında kullanılması gibi durumlarda hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar.
 13. Üyeler, ticari amaç taşıyan ya da reklam içeren hiçbir bilgi, yazılım ya da malzeme postalayamaz ya da iletemez. Diğer üyelerden herhangi bir ürün satın almak ya da onlara ürün satmak gibi bir talepte ve reklâm faaliyetinde bulunamaz. Bu amaçla üyelere yönelik e-posta zincirleri kurulamaz; Spam e-posta gönderilemez. Üyeleri bu tip reklâm faaliyetleri ya da ısrardan korumak için tedbir amacıyla Nasipse.com, bir üyenin diğer üyelere göndereceği mesajları kısıtlama hakkını saklı tutmaktadır.
 14. Nasipse.com site içerisindeki interaktif alanlarda üyelerin yazdıklarından sorumlu değildir; buralarda yazılan görüşleri paylaşmak durumunda değildir.
 15. Nasipse.com link verdiği, banner tanıtımı yaptığı sitelerin içeriklerinden sorumlu değildir.
 16. Nasipse.com üyesi, sitenin genel kullanım alanında yayınlanan her türlü bilginin dünya çapında kullanımı, sergileme ve dağıtım hakkını( geri alınamaz, sürekli, özel olmayan, tamamen ücreti ödenmiş olarak) Nasipse.com’a vermiş olur. Nasipse.com, üyelerinin verdiği ve veri tabanında bulunan bilgileri, istatistiksel bilgilere dönüştürmek, reklâm ve pazarlama alanında kullanmak, site kullanıcılarının genel eğilimlerini belirlemek, içeriğini ve servislerini zenginleştirmek için kullanabilme hakkına sahiptir.
 17. Nasipse.com, üyelerinden gelen evlilik ve mutluluk hikâyelerini ve bu hikâyelere ilişkin fotoğrafları, İnternet ortamında ve yazılı tanıtım malzemelerinde kullanabilir.
 18. Nasipse.com da bulunan bütün yazılı, resimli, sesli, grafik içeren ve/veya içermeyen tablo gibi materyallerin her hakkı saklıdır. Bu materyalleri kopyalayarak kişisel sayfalarda yayınlamak ve/veya pazarlamak kesinlikle yasaktır. Kişisel sayfalarda bu gibi materyallerin kullanılması halinde mutlaka kimden alıntı yapıldığı ve/veya alıntı yapılan şahıs ve ticari kurumun izin verdiğini belirten bir ibarenin sayfanın altına eklenmesi zorunludur. Aksi halde doğabilecek kanuni ihtilaflarda Nasipse.com, hiçbir sorumluluk kabul etmez.
 19. Teknik aksaklıklardan dolayı Nasipse.com da hata ya da kesinti olabilir. Nasipse.com, hizmetin bu şekilde kesilmesinden sorumlu değildir. Nasipse.com, telefon ve network ağı, çevrimiçi sistemler, servis sağlayıcıları, bilgisayar teçhizatı ve yazılımları, İnternet trafiğindeki tıkanıklık, üyelere veya herhangi bir kişiye zarar verecek yazılımlar yüklemek gibi teknik konulardan doğan aksaklıklardan sorumlu değildir.
 20. Nasipse.com, üyeler ve üyeler arasındaki iletişimle ilgili herhangi bir hata, ihmal, kesinti, silinme, bozulma, işlem veya iletimde gecikme ya da iletişim ağı başarısızlığından sorumlu değildir.
 21. Nasipse.com tüm üyelerinden kayıt anında mail adreslerini ister. Bu mail adresinin geçerli bir mail adresi olması gerekmektedir. Mail adresleri üçüncü şahıslarla hiçbir şekilde paylaşılmaz. Üyelerimizle iletişim mail adresleri vasıtasıyla yapılmaktadır. Geçersiz mail adresi veren kullanıcılar yönetim mesajları ile sayfalarında uyarılırlar. Mail adreslerini geçerli adres vermeyen kişilerin üyelikleri sonlandırılacaktır.

Standart Üyelik

Genel kullanım koşullarını kabul ederek, profil oluşturan tüm kişiler standart üye olurlar. Standart üyeler, profil bilgilerini genel ilkelere uygun oluşturmak, kullanım koşullarına uygun hareket etmekle yükümlüdürler. Rumuz seçiminde tüm üyelerimiz dikkatli olması gerekmektedir. Rumuzlarında iletişim bilgilerini veren, ahlak ve kanunlara aykırı rumuz kullanan üyelerin üyelikleri, uyarı yapmaksızın silinecektir. Profil başlığı ve mesajları bölümünde hiçbir şekilde kişisel iletişim bilgilerini paylaşamazlar. Bu kısımlarda siyasi propaganda, ticari reklam, hakaret, ayrımcılık yapamaz, küçük düşürücü, ırkçı ifadeler kullanamazlar. Profil başlığı ve mesajı bölümleri, üyenin kendisini ya da aradığı kişiyi genel olarak anlattığı kısımlardır. Amacı dışında kullanımdan sadece üye sorumludur. Nasipse.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Üyelerin gerçek dışı beyanlarda bulunduğu ya da profil bilgilerinde tutarsızlık olduğu Nasipse.com yönetimi tarafından tespit edilirse, üyelikleri sonlandırılacaktır.

Standart üyeler, sitede diğer üyelerin profil bilgilerine göz atabilir, selamlama yollayabilirler. Bayan Standart üyelere, bayanların ekonomik durumları göz önüne alınarak “ hazır mesaj” gönderebilme hakkı verilmiştir. Şablon mesajlar içinden istedikleri mesajları, bayan standart üyelerimiz diledikleri bay üyelerimiz yollayabilirler.

Standart Üyelik İptali

Üyelerimiz dilerlerse üyeliklerini iptal edebilirler. Sayfadaki üyelik iptali kısmından, kayıt esnasında girmiş oldukları mail adreslerini girerek üyelikleri iptal olunabilir. İptal olan üyenin tüm bilgileri sistemden silinecektir. Üyeliğini iptal eden üyemiz, daha sonra dilerse tekrar üye olabilir rumuzu bir başka üye tarafından kullanılmıyor ise aynı rumuzunu yeni üyelik esnasında kullanabilir.

Özel Üyelik

Özel üye olabilmek için öncelikle Standart üye olmak gerekmektedir. Standart üyelikle ilgili tüm hükümler Özel üyeleri de kapsar. Özel üyelerimiz tüm üyelere sınırsız mesaj atma ve sistemde yeni yapılacak olan tüm gelişmelerden sınırsız faydalanma hakkına sahiptir.

Özel Üyelik site yönetimince belirlenen süre ve fiyat kriterlerine göre ödeme yapmak ile aktif edilen bir işlemdir. Ödeme işlemleri sırasında yaşanabilecek sorunlardan Nasipse.com sorumlu tutulamaz.

Özel üyelik, site kullanım koşulları ve genel ilkeler açısından kişiye ayrıcalık sağlamaz. Tüm hükümler istisnasız uygulanır ve denetlenir. Genel kurallara uymadığı tespit edilen, şikâyet alan, uyarılmalarına rağmen uygunsuz davranışlarda ısrar eden özel üyelerin üyelikleri iptal edilebilir. İptal durumunda, herhangi bir geri ödeme ya da kullanılmamış dönemlere ait ücretlerin iadesi söz konusu değildir. Üyeliklerini kendi iptal eden özel üyelerimize de herhangi bir geri ödeme yapılması söz konusu değildir.

Her yapılan dönem özel üyeliği için 10 gün içinde Nasipse.com tarafından bir fatura kesilir. Faturalarının adreslerine yollanmasını isteyen üyelerimiz ödeme sayfalarındaki iletişim bilgilerini eksiksiz olarak doldurmalıdır. Nasipse.com faturanızı adresinize yollayacaktır. Nasipse.com fatura kesmekle yükümlüdür, fatura gönderme mecburiyeti yoktur. Ulaşmayan faturalardan Nasipse.com sorumlu tutulamaz. Mobil ödeme yapan üyelere fatura ilgili operatör tarafından kesilecektir. Nasipse.com aracı kurumlara fatura kesmekle yükümlüdür.

GİZLİLİK İLKELERİ ve GÜVENLİK

Nasipse.com sistemini güvenlik açısından, yazılımsal ve donanımsal olarak güvence altına almıştır. Sistem 24 saat denetim altındadır.

Kredi kartı ödeme sayfalarında SSL sertifikası kullanılmakta, yapılan işlemler sadece üye ve banka arasında kalmaktadır. Üçüncü şahıslar bilgilere ulaşamazlar. Nasipse.com kredi kartı ödeme yapan üyelerinin kredi kartı bilgilerini hiçbir şekilde kaydetmemektedir.

Kredi kartı ödemelerinde doğacak problemler üye ile banka arasındadır. Bu tip sorunlardan Nasipse.com sorumlu tutulamaz.

Üyelerimiz site içindeki mesajlarında hiçbir şekilde kişisel bilgilerini, kredi kartı numaralarını yazmamalıdırlar. Mesaj gönderme ekranlarımızdaki uyarıları dikkatle okumalıdırlar. Bu tip bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görüntülenebilir, Nasipse.com bu tip bilgi aktarımının güvenliğini garanti edemez.

Üyelerimiz sitedeki oturumlarını “ güvenli çıkış” yaparak kapatmalıdırlar. Aksi takdirde başka şahısların bilgilerine ulaşmalarından ötürü Nasipse.com sorumu tutulamaz.

Nasipse.com, çevrimiçi ya da çevrimdışı konumdaki hiçbir üyenin davranışlarından sorumlu değildir. Hiçbir koşulda sitenin kullanımı, içeriği, çevrimiçi ya da çevrimdışı konumda olsunlar üyeler arasındaki iletişim ve etkileşimden doğan sonuçlardan, -kayıp, hasar, zarar, ölüm, vs. dahi olsa- sorumlu değildir.

Nasipse.com, üyeler arasındaki anlaşmazlıkları takip etme hakkına sahiptir ama buna zorunlu değildir. Üyeler arasındaki iletişim, etkileşim ve ilişkiler, tamamen üyelerin kendi sorumluluğu altındadır. Bir üyenin yayınladığı içerik unsuru, zararlı, hatalı ya da aldatıcı olabilir. Bu durumda diğer üyelerin dikkatli ve sağduyulu davranmaları gerekmektedir. Üyeler arasındaki anlaşmazlıklardan doğan herhangi bir maddi ya da manevi zarardan Nasipse.com sorumlu değildir.

Nasipse.com üyelerinin şikâyette bulunduğu üyelerin üyeliklerini değerlendirme sonucu iptal edilebilir. Nasipse.com şikâyet eden üyeleri gizli tutmak nedeni ile ispatta bulunmak zorunda değildir. Nasipse.com kapatılan ve iptal edilen üyelik ile ilgili sorumlu tutulamaz.

Nasipse.com ile tanışan ve niyetleri evlilik olan üyelerin karşılarındaki kişileri birebir tanımakla yükümlüdür. Bu kişilerle yaşayacakları ilişkiler ve evliliklerde yaşanacak sorunlardan Nasipse.com sorumlu tutulamaz.

Nasipse.com editörleri üyelikleri her ne kadar denetlese de, üyeler arasında yaşanabilecek dolandırıcılık olaylarında yaşanan ikili sorunlardan Nasipse.com sorunlu tutulamaz.

Nasipse.com kullanıcıları, site yetkilerini ve site içeriğini iyi öğrendikten sonra siteye standart üye olmalı ve üyelikleri sırasında Nasipse.com’dan memnun kaldıkları zaman Özel üye olmalıdırlar. Aksi takdirde Özel üyelik şartlarını Özel üyelik ödemesi yaptıktan sonra yeterli bulmamak kabul edici bir sebep değildir.

Üye, Nasipse.com’un yürürlükteki şartları gereğince resmi makamlara açıklama yapmakla yükümlü olduğu durumlar içersinde, resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde üyelere ait gizli/özel/ticari bilgileri resmi makamlara açıklamaya yetkili olacağını ve bu sebeple Nasipse.com’dan her ne nam altında olursa olsun tazminat talep edilemeyeceğini kabul eder.

Üye, Nasipse.com içerisinde diğer üyelerle olan sorunlarında, Üyelerin Nasipse.com içerisinde yaşadığı herhangi bir sorunla Nasipse.com dan her ne nam altında olursa olsun tazminat talep edilemeyeceğini kabul eder.

Üye, Özel üye olsa dahi, Nasipse.com’ a gelen şikâyetler nedeni ile şikâyet edilen üyenin üyeliğini iptal edebilir. Üyelik iptalleri yapılan üyelerin Nasipse.com’dan her ne nam altında olursa olsun tazminat talep edilemeyeceğini kabul eder.

Üye, bu sözleşmenin ihlali durumunda meydana gelebilecek olan kayıp, iddia ve suçlamalardan doğabilecek olan zararların karşılığında Nasipse.com’un, onun şubelerinin, yetkililerinin, temsilcilerinin ve diğer çalışanlarının zararlarını karşılayacağını kabul eder.

Bu sözleşmenin yorumlanmasında ve bu sözleşme dâhilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde Türk Hukuku uygulanacaktır. Sözleşmeden dolayı doğan ve doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde Bursa Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Üyelik formunda yer alan "üyelik sözleşmesini okudum, kabul ediyorum" kutusunun işaretlenmesi yukarıdaki koşulların kabul edilmiş olması anlamına gelmektedir.