Nasipse.com Nedir?

Sanal ortamdan da hayat arkadaşı bulunur muymuş demeyin! Sitemiz arkadaş bulma, gönül eğlendirme ortamı değildir. Tüm üyelerimize bu hususu her fırsatta vurgulamaktayız ve aksini yapanların üyeliklerini sonlandırmaktayız.


Niyetleri can yoldaşlarını, hayat arkadaşlarını aramak olan insanların buluşma ortamını oluşturmaya çalıştık. Amacımız eş adaylarının genel bilgi ve taleplerini sunarak, kriterlerine uygun insanlarla tanışıp anlaşmalarına vesile olmaktır.


Niyetiniz hayır ise nasibiniz de hayır olacaktır...


Nasipse.com Yönetimi

Nasipse.com » Kullanım Kılavuzu » İslami Evlilik kavramı nedir? İslami değerlere göre evlilik için İslami Evlilik Sitesi olarak Nasipse.com ne derecede uygundur?

İslami Evlilik kavramı nedir? İslami değerlere göre evlilik için İslami Evlilik Sitesi olarak Nasipse.com ne derecede uygundur?

İnternetin hayatımızdaki yeri her geçen gün artıyor ve vazgeçilmez bir hal alıyor. Birçok insan sabah uykusundan uyanır uyanmaz ilk iş olarak Facebook hesabına bakıyor ve gelen elektronik postalarını kontrol ediyor. Bankacılıktan tutunda alışverişin her türlüsüne kadar artık hayatımızın tüm alanlarında internet muhtaç olduğumuz bir olgu haline geldi. Doğal olarak “ evlilik “ konusu da bu sanal dünyada yerini gecikmeden aldı.

Yüz yıl öncesindeki gazetelerde rumuz kullanılarak verilen “ evlilik ilanları” bize bu ihtiyacın günümüze has olmadığını, tarih boyunca mevcut olan iletişim kanallarının hepsinin bu amaç için kullanıldığı da açık bir biçimde göstermektedir.

İnternet ortamında “ arkadaşlık siteleri “ olarak başlayan yapılar, zaman içinde “ Evlilik Siteleri “ olarak da yer almaya başladılar. Özellikle son yıllarda televizyonlardaki Dest-i İzdivaç programları bu sitelerin ülkemizdeki habercileriydi bir anlamda.

Tüm bu yapı da kendi içinde ayrışmaya uğradı ve tabii doğal olarak karşımıza bir de İslami Evlilik ve İslami Evlilik Siteleri kavramı çıkıverdi. Ülkemizde yaşayan ve dini hassasiyetleri yüksek kullanıcı grubunu hedefleyen bu siteler de sanal ortamda yerini aldı.

Nasipse.com da yapılandırılırken ve ilk yayınlanmaya başlandığı günlerde “ İslami Evlilik ve İslami Evlilik Sitesi “ kavramlarına vurgu yapıyordu. İçeriği ve hedef kitlesi olarak bu kategoride yer almayı hedeflemekteydi. Ancak zaman içerisinde kayıt olan kişilerin durumu, yapılan şikâyetler, yaşanan bazı olaylar site yönetimi olarak bizi bu kavram üzerinde düşünmeye itti. Fark ettik ki, kayıt olan kullanıcı grubunun ne derecede “ İslami “ olduğunu ne bizim anlayabilme kapasitemiz var ne de bu bizim hakkımız ve haddimiz de değil. İslami Evlilik Sitesi kavramı sitedeki üye grubunu ifade etmek amacı ile kullanılırsa bu gerçekten hayal kırıklığı yaratabilecek bir hal alabilmektedir. Ancak sitemiz yapılandırılırken İslami değerlere uygun eş aramak isteyen kişilerin ihtiyaçları da göz önünde bulundurulmuştur.

İslami Evlilik Sitesi tanımı altında yaşanabilecek en küçük bir olumsuzluğun bile Mukaddes Dinimiz İslam’a fatura edilmeye çalışılması bizi en çok düşündüren konuların başındadır. Bu sebepler doğrultusunda sitemizin slogan, içerik, reklam v.b kısımlarında bilinçli olarak bu kavram kullanılmamıştır. Ancak sitemiz İslami Değerlere uygun eş adayı arayan ve bunun için İslami Evlilik Siteleri arayışı içinde olan kullanıcı grubu için de oldukça uygun bir yapıda hazırlanmıştır. Bu kavramları kullanan diğer siteler ile ilgili hiçbir olumsuz değerlendirmemiz yoktur, olamaz, yaptıkları işe saygı duyuyor ve başarılı olmalarını yürekten istiyoruz.

Sitemize üye olan tüm insanların Dini inançları, Mezhepleri, Etnik kimlikleri, Eğitim seviyeleri v.b insana ait ne gibi özellikleri varsa tümüne saygı duyuyoruz ve her kişinin gönlündeki eş adayını en kısa sürede bulmasını can-ı gönülden istiyoruz. Sevgi ve Saygılarımızla…

                                                                                                                              Nasipse.com Yönetimi